Jak vyčistit podšívku v kabelce

Jak vyčistit podšívku v kabelce

Máme tu prázdniny a tak se možná i vám stalo, že vám dítko bez dovolení vzalo váš milovaný batůžek nebo tašku na celodenní výlet. Pak stačí zapomenuté čokoládové sušenky na sluníčku a průšvih je na světě.

Naše světlé podšívky jsou úžasné, protože pak v tašce i batůžku najdete cokoliv bez problémů. Najít takové klíče od auta v kabelce s černou podšívkou je jako hledat jehlu v kupce sena. Určitě většina žen zná tento každodenní nelehký boj. Naše výrobky mají hlavně béžovou, bordó nebo červenou podšívku. Pánské mohou mít světle hnědou kostku. Podšívky jsou lehce impregnovány, takže nepotřebují žádnou velkou údržbu.

Pokud se však stane “nehoda”, nebo je podšívka znečištěna běžným používáním, doporučujeme jako první pomoc dětské vlhčené ubrousky. Jistě většina moderních maminek ví, že dětské ubrousky jsou skvělé nejen na dětské zadečky, ale vlastně na cokoliv. Skvěle odstraňují zbytky jídla z čehokoliv, od nábytku a oblečení, až po interiér auta. Takže použijeme vlhčený ubrousek, kterým očistíme to nejhorší.

Bohužel ani ubrousky nejsou všemocné a když máme čas, pustíme se do většího čištění. Zatím jsme neobjevili nic účinnějšího, než kartáček, klasické žlučové mýdlo a cca 15 minut jemného drbání. Kostku mýdla navlhčíme a pomažeme důkladně podšívku. Pak už jen drbeme jemným kartáčkem. Možno několikrát opakovat, ale dáváme pozor, aby nebyl vnitřek kabelky/batůžku příliš vlhký a nasákla tak kůže. Po dosažení vytouženého výsledku vysušíme podšívku papírovou utěrkou a necháme vyschnout na vzduch. Pozor však, nesušíme na sluníčku ani topení, jen při pokojové teplotě, ideálně přes noc.

Bohužel jsme zatím nesehnali klasický čistící přípravek, který by fungoval lépe, než žlučové mýdlo a dlouhé minuty drbání. Výsledek však stojí za to. Pak už se nemusíte tolik trápit, když si váš poklad vezme váš batůžek, nebo vám do kabelky hodí otevřenou krabičku s Lentilkami.

Jak odstraňujete fleky vy? Máte nějaké osvědčené rady? Nebo naopak chcete poradit s dalšími problémy vzniklými používání kabelek? Napište nám a inspirujte nás na další článek.