Podzimní představení novinek

Podzimní představení novinek

24.10.2019 proběhlo u nás v Třebechovicích pod Orebem představení novinek pro nadcházející sezónu. Představili jsme jak novou kolekci ELEGA by Dana M Maternity, tak nové kabelky ELEGA a naprostým překvapením bylo představení nového projektu EBYS. Pojďme se na všechno podívat podrobněji.

Je to již 5 let co jsme založili spolu s Danou Morávkovou značku ELEGA by Dana M. Co mělo být pouze sezónní záležitost je už stálice na českém trhu a stále více žen nosí naše kabelky. Spousta z vás se totiž stala sběratelkami kabelek ELEGA by Dana M. Přemýšleli jsme, jak udělat tuto sezónu jinou.
Pro sezónu podzim/zima 2019 jsme se rozhodli pouze pro jednu kolekci. Měli jsme ohlasy, že kabelek je vždy pro jednu sezónu tolik, že nevíte, kterou si vybrat.
Vytvořili jsme kolekci Maternity. Jako poctu všem ženám a maminkám.
Tašky se vyznačují naprostým minimalismem, jsou jednoduché, praktické, decentní. Pouze na předním díle je klasické logo ELEGA by Dana M.
Pokud však potřebujete zdobné prvky, připravili jsme i variantu s kamínky, které pro nás ručně vyrobila česká sklářská firma PRECIOSA COMPONENTS.

Použitý materiál je hovězina New York (velice podobná kůži Adrie) s výraznější zrnitostí, která působí velice ležérně. Z barev letošního podzimu jsme vybrali klasickou černou, která nesmí nikdy chybět, karamelovou, rudou, tmavě zelenou – olivovou, taupe.
Vybírat můžete mezi batůžkem, jednoduchou taškou přes rameno, nádhernou složitou taškou, ze které bude nadšená každá businessmanka. Velkým baulettem, pro milovnice kabelek do ruky, malým crossbody baulettem a velkou shopper, do které dáte opravdu cokoliv.

Pro kolekci ELEGA jsme představili kolekci ROMBO. Tato kolekce vychází z našich bestsellerů Simone a Simply. Malou kabelku Rombo před pár dny představila i blogerka Lucie.

Další novinkou je i kolekce Urbi, což jsou naše nové Shopper a dále Klopnové psaníčka Double.

Představili jsme  i nový projekt EBYS. Spolupracujeme s fakultou designu a umění Ladislava Sutnara, paní Doc. akad. mal. Helenu Krbcovou, která nám vytipovala své studenty - Cecílii Balákovou a Pavla Dobrovolného. Studenty 2. ročníku magisterského studia Fashion designu. Studenti měli možnost vytvořit svou klauzurní práci u nás. Každý navrhl svou ucelenou kolekci. Jeden produkt si v květnu sami na naší dílně, za pomocí technoložky a dalších kolegů, vyrobili. V červnu tento výrobek obhájili ve své práci. Přes léto u nás vyrobili celou kolekci, včetně přípravy šablon. Cilka si pro naše zákazníky připravila kolekci pro mladé dívky, batůžek, kabelku a peněženku. Pavel kolekci pro mladé muže, batoh, ledvinku a pouzdro na karty. Oba si pro své kolekce vybrali kombinaci textilu a kůže. Textil si vybrali od českého výrobce Svitap.

Cilka a Pavel jsou nadšeni, že se učí, jak kabelky vyrábět, jak při návrhu přemýšlet o realizaci svých návrhů a jak vůbec kabelku vyrobit vlastními silami. Přiznali, že nebít této praxe, tak si budou maximálně dělat tašky po jednom kousku někde na koleně, aniž by tušili, jak to dělat profesionálně. Oba jsou zapáleni do své práce, je krásné pozorovat jejich nadšení učit se novým věcem a pokoru. Oba si jako studenti přivydělávají v divadle. Cilka je garderobiérka v Plzeňském divadle a Pavel pomáhá s výrobou kostýmů v Národním divadle, kde se učí řemeslo výroby těch nejkrásnějších kostýmů u nás. Kam se ubere jejich budoucnost? Ještě neví, ale oba chtějí znát tradiční řemeslo výroby oděvů i kabelek, vytvářet krásné, ale i užitečné věci, netouží po přehlídkových molech, jako většina svých kolegů, Touží, aby jejich výrobky byly nositelné. Netouží jen po vlastní značce. Pro tuto sezónu jsou alespoň součástí nově vzniklé značky EBYS - ELEGA BY STUDENTS, kterou sami vytvořili a i my doufáme, že značka EBYS bude plná nápadů a každou sezónu ukáže zákazníkům naši novou českou módu. Tato značka tak bude vždy ukazovat módu pohledem studentů, ať už Pavla, Cilky, či jejich pokračovatelů, bude však stále praktická a nositelná.

Naši hosté si mohli projít dílnu a nechat si vysvětlit jednotlivé operace, které jsou potřeba vykonat při výrobě kabelky. Z exkurze po naší dílně jsou lidé vždy nadšení, protože procento ruční práce je pro většinu nepředstavitelné. Jen málokdo si dokáže představit složitost výroby.

Připravili jsme pro vás i speciální video, jak tato akce vypadala. Děkujeme za něj Anně Žákové a Kláře Penzové.