Výlet do Třebechovic

Výlet do Třebechovic

Aktuálně do naší prodejny jezdí spousta turistů, kteří se ubytovávají v okolí a jsou nadšení, když si najdou chvilku ve svém programu a přijedou k nám na prodejnu. Zde konečně vidí naživo naše výrobky, které obvykle znají jen z internetu. Nikde jinde nejsme schopni ukázat veškerou svou výrobu. Naše prodejna kabelek je otevřena každý všední den 8-15,30h a naleznete zde okolo 2 tisíc výrobků, jako doplňkový sortiment nabízíme i boty TEN POINTS, kožené rukavice, šátky a šály.

Okolí Třebechovic u Hradce Králové rozhodně stojí za návštěvu, jak pro rodiny s dětmi, tak nadšené cyklisty. Rozhodli jsme se sepsat pár tipů na výlety a ubytování v okolí, které se mohou hodit.

Ubytování:

Statek u Kynosů - http://www.statekukynosu.cz/ Rodinný pension „Statek u Kynosů“ se nachází ve východních Čechách, 11 km od města Hradec Králové. Stylové apartmány mají kuchyňku s veškerým vybavením a spotřebiči, koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Na rozlehlém uzavřeném dvoře pod přístřeškem zdarma zaparkujete.
Při pěkném počasí je zde možnost využít venkovní posezení s ohništěm, pískoviště, houpačky, petangue… Dřevěné hračky pro děti, snídaně dle přání hostů či nerušené posezení při sklence čehokoli naleznete právě zde.

Hotel Bor - https://hotel-bor.eu/ hned vedle Třebechovického koupaliště je tento menší hotýlek. Hotel BOR poskytuje ubytování v dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a v rodinných apartmánech pro 4 až 5 osob taktéž s vlastním sociálním zařízením. Na všech pokojích je WiFi připojení.

Motel Roubenka - https://www.motelroubenka.cz/ v Týništi nad Orlicí (9km od Třebechovic) je veliká krásná roubenka fungující jako motel i restaurace. Motel Roubenka stojí v blízkosti soutoku Tiché a Divoké Orlice u silnice č.11. Rádi Vás uvítáme v příjemném prostředí Roubenky postavené ze Severoamerické douglasky, kde si mohou odpočinout a posilnit se na další cestu cyklisté i vodáci, rodinky jedoucí na výlet, podnikatelé chvátající za obchodem stejně jako tvrdí chlapi z kamionů....

Výlety:

Na prvním místě je samozřejmě třebechovický Betlém https://www.betlem.cz/cz/ Třebechovický Proboštův betlém je jediným betlémem v České republice prohlášeným za národní kulturní památku (v roce 1999). Celý betlém včetně mechanismu byl vytvořen ze dřeva před více než sto lety. Na ploše 6,9 x 1,9 x 2,2 metry se nachází více než 2 000 vyřezávaných dílů.

Vedle Třebechovic naleznete Skanzen Krňovice https://www.krnovice.cz/ Podorlický skanzen Krňovice je skanzenem s ukázkami lidové architektury Královéhradecka. Prohlídková trasa prochází celým areálem a expozicemi uvnitř staveb. Doba trvání prohlídky je cca 1 hodina. Pokud je ve skupině více dětí a je zájem, lze jít s dětmi ke zvířatům - podívat se na ovce, koně a další. Je možná i samostatná prohlídka (bez výkladu) s tištěným průvodcem a popiskami u jednotlivých staveb. Samostatná prohlídka je možná kdykoli během otevírací doby - není vázaná na celé hodiny.

Zámek Opočno (13 km od Třebechovic) a Častolovice (18km od Třebechovic) pro rodinné výlety a milovníky historie určitě doporučujeme tyto dva zámky. Zvlášť Zvěřinec v Častolovicích děti milují. Mohou totiž zvířátka krmit speciálními granulemi a zvířata jsou velmi kontaktní https://www.zamek-castolovice.cz/minizoo/

Sjezd Orlice - pokud chcete využít zdejších pohybových aktivit, určitě doporučujeme sjet řeku Orlici https://www.lodkyorlice.cz/ a https://www.rampasport.cz/

S dětmi na Stříbrný rybník https://www.kempstribrnyrybnik.cz/ Relax, pohodu, klidný odpočinek, ale také aktivitu, sport i adrenalin. To všechno můžete zažít v Kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové. Ideální poloha kempu v těsné blízkosti hradeckých městských lesů vám nabídne možnost nejen se slunit na písečné pláži nebo dovádět na vodní hladině Stříbrného rybníku, ale poskytne i daleko akčnější alternativy. Až vás přestane bavit lenošení, tak můžete na kole nebo in-line bruslích vyrazit pořádně protáhnout své tělo po okruzích v městských lesích nebo s trekingovými holemi příjemnou procházkou lesem projít naučné stezky a zastavit se u výběhů se zvěří. Adrenalin do žil si můžete přímo v kempu „napumpovat“ při laser game nebo archery game, kde můžete vyzkoušet boj s moderními i historickými zbraněmi. Děti určitě ocení i Park Na větvi, který tvoří unikátní soustava tří síťových hřišť zavěšených v korunách stromů propojených s 3D bludištěm, které je složeno ze síťových překážkových drah rozprostřených ve třech patrech nad sebou. Síťové bludiště v korunách stromů obsahuje mnoho zábavných prvků, které otestují vaše motorické dovednosti. Jednotlivé herní plochy jsou propojeny visutými lávkami. Celá atrakce vrcholí sjezdem unikátním tobogánem z výšky necelých 10 m. Pohybová atrakce je natolik bezpečná, že na rozdíl od klasických lanových center nevyžaduje žádné osobní lanové jištění. https://www.parknavetvi.cz/

Pro milovníky cyklistiky tu je spoustu nádherných tras s lehčím i těžším terénem. Pokud chcete vyrazit do hor, doporučujeme využít cyklobus, který jezdí 2x denně a doveze vás až do Deštného, či na Šerlich, pak už jedete z kopce dolů.

Na kole můžete projet i okolí Třebechovic, nebo se vydat na krásný okruh kolem Hradce Králové http://www.kralovehradecko-info.cz/cz/cyklotrasy/trebechovice-betlem.php doporučujeme však krásnou cyklostezku, která vede přes Častolovice až do Doudleb, kde je další krásný zámek. Cyklostezka je ideální i pro děti https://www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/orlicke-hory/713-cyklostezkami-z-lipy-nad-orlici-pres-castolovice-a-kostelec-nad-orlici-do-doudleb-nad-orlici

Naši výrobu a prodejnu naleznete na kopci, směrem na Jaroměř