Jak se chovat ke kabelkám ve společnosti

Jak se chovat ke kabelkám ve společnosti

Je tu plesová sezóna a všude vyskakuje spoustu článků, jaké jsou aktuální trendy. Toto téma tak máte jistě nastudované. My jsme si naopak připravili článek, jak ve společnosti používat kabelku. Člověk by si řekl, že je to naprosto jasné, ale s Lenkou Bernardes, která je spoluautorkou knihy První dojem jsme se na toto téma podívali, protože osvojit si zásadní pravidla není těžké.

Prvn--dojem_ob-lka

Jak se chovat ke kabelkám ve společnosti

Nikdy neodkládejte kabelku na zem. Umístěte ji za sebe na židli v restauraci i při jednání. Výjimkou je malé psaníčko, které můžete položit vedle sebe na stůl, to se týká hlavně společenských událostí. Kabelku noste v pravé ruce, při podání ruky si ji vždy přendávejte do levé, abyste měla pravou ruku volnou. Dbejte na to, aby kabelka vždy odpovídala příležitosti a hodila se k celému outfitu. Nemusí za každou cenu ladit s obuví, ale pokud tomu tak je, je to ideální varianta. Kabelku vždy laďte k dané příležitosti. Do společnosti psaníčka a na pracovní schůzky velké elegantní tašky.

Je pouze na vás, zda zvolíte variantu pouze do ruky, nebo s dlouhým popruhem. Psaníčko k elegantním šatům však nikdy nenosíme crossbody. U nás je aktuálně nejpopulárnější psaníčko do ruky Snap, kde máme obrovský výběr materiálů a barev.

Pojďme se podívat i na stará známá pravidla, která platí i pro ostatní doplňky. Protože to, že je kabelka a boty vizitkou každé ženy je už pomalu klišé.

  • Na akce, jako jsou plesy, galavečery, předávání cen a ocenění, večerní firemní akce na Žofíně a v podobně honosných prostorách, jsou vhodné dlouhé šaty.
  • Na koncerty, firemní meetingy, firemní večeře a recepce se hodí koktejlky nebo společenské kostýmky.
  • Punčochy by měly být samozřejmostí, pokud se chystáte vyrazit v šatech, přes den jsou lepší matné tělové, černé zase na večerní setkání a společenské události.
  • Vždy je dobré mít po ruce záložní punčocháče.
  • Když už se odhodláte vyrazit v šatech a páskových botách bez punčoch, dbejte na dokonalost tvých nohou. Hladké nohy a perfektní pedikúra nesmějí chybět.

U nás si můžete vybrat luxusní psaníčko z exkluzivní řady ELEGA by Dana M, kterou naleznete zde

69051b

Krásná rada na závěr, u nových bot zkontrolujte, zda na jejich podrážce není nalepená cenovka. Nikdo nemusí vědět, kolik vaše nová radost stála.

Velice děkujeme za skvělé rady. Tyto a mnoho dalších se dočtete v aktuální knize PRVNÍ DOJEM Jana Čenského a Lenky Bernardes.

imageberu