Noc Grácií

Na začátku listopadu proběhla v Pardubickém divadle Noc Grácií, organizovaná  Základní školou a Praktickou školou SVÍTÁNÍ, což je obecně prospěšná společnost s působností v Pardubickém kraji se sídlem Komenského 432, Pardubice. Posláním Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o.p.s. je poskytovat dětem, mládeži a dospělým lidem se zdravotním postižením vzdělávání a další služby směřující k rozvoji jejich osobnosti a zapojení do běžného života na základě individuálních potřeb a možností.

„Akce byla věnována všem, co nám v uplynulém školním roce pomáhali a podporovali nás. Díky nim jsme mohli uskutečňovat naše vize, naplňovat naše poslání a pečovat o ty, jimž osud tolik nepřál. Osobně mě velmi těší, že se i v dnešní době stále ještě najdou lidé s otevřeným srdcem, kteří jsou ochotni pomáhat, mnohdy i za cenu nemalých osobních obětí,“ uvedla Miluše Horská, ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, která už 25 let pomáhá dětem a mladým lidem s hendikepem. „Šlo o vyvrcholení oslav čtvrtstoletí existence naší školy,“ dodala Miluše Horská.

„Ocenění v podobě tří Grácií si ze slavnostního večera odnesli zástupci nominovaných organizací z komerční i neziskové sféry a v neposlední řadě též jednotlivci z řad významných osobností, rodičů a přátel školy a zaměstnanců,“ prohlásila Miluše Horská, jež je současně 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

„Své umění předvedla skupina The Tap Tap, jedinečná kapela složená ze studentů a absolventů Jedličkova ústavu, ale také žáci a klienti školy SVÍTÁNÍ, a to

v překvapivých rolích,“ upřesnila zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová**.**

Celým večerem provázeli Petra Beránková a Miroslav Hruban z Českého rozhlasu Pardubice.** „Součástí byla také exkluzivní módní přehlídku luxusních dámských kabelek Elega, které sama navrhla známá moderátorka, herečka a choreografka Dana Morávková. V roli modelek se předvedly skvělé studentky a klientky školy SVÍTÁNÍ“** dodala Markéta Hujerová.

Ve foyer divadla měli návštěvníci jedinečnou možnost zúčastnit se křtu kalendáře školy SVÍTÁNÍ pro rok 2018, jehož autorem je uznávaný pardubický fotograf Tomáš Kubelka.

tuto akci přišla podpořit i Dana Morávková

i samotné modelky si přehlídku užily

Akce se zúčastnila i naše paní majitelka Eva Šedinová