CO SI OBLÉCT NA SVATBU?

CO SI OBLÉCT NA SVATBU?

Hezký večer. Svatební sezóna je v plném proudu a tak ani letos nemohu vynechat svůj oblíbený článek, ve kterém vám přinesu pár tipů, co na sebe.

Článek jsem dnes pojala tak, že si nejprve ukážeme moje nejmilejší "svatební" šaty, ke kterým se váže příhoda (tu vám napíšu za chvilku) a k nim dvě Elega psaníčka. Jedno růžové z kolekce Nocturne, které je ještě navíc ve slevě, tak na něj určitě mrkněte, a druhé z úplně první kolekce - klasické z roku 2014. Barva je tu uvedena jako šedá, ale přijde mi s malými odlesky do světle modra, takže se podívejte na reálné fotky, ať pak nejste případně překvapené.

Nejdřív tedy tu krátkou historku k mým šatům. Koupila jsem si je před dvěma lety na svatbu naší známé. Svatba se jaksi nekonala. Tak jsem si říkala, že je využiju příští rok na svatbu další. Která se ale nekonala taky. Takže na ně zatím koukám doma v šatně a říkám si, že letos to třeba vyjde :) Prokleté snad nejsou.

VŠEOBECNÁ INSPIRACE NA SVATEBNÍ OUTFIT

Než se vrhneme na moje fotky, tak ještě krátce k tomu, co si vůbec na takovou svatbu jako host obléci. Hlavní hvězdou má být samozřejmě nevěsta. Ale i my chceme, aby nám to slušelo. Nejlepší je, pokud si sama nevěsta řekne, v jakém duchu by měli svatební hosté přijít. Jinak se oblékneme na svatbu na louce, na pláži a jinak na klasickou svatbu v kostele. Platí jedno základní pravidlo, a to, že méně je více. Ideální jsou světlejší barvy, ale bílá je pro tento den vyhrazena pouze nevěstě. Rozhodně bych zavrhla minisukně či minišaty a hluboké výstřihy. Nejlepší jsou šaty v délce po kolena, mírně nad nimi či pod nimi. Na svatbu na louce se nemusíte obávat ani lehkých maxišatů v květinovém vzoru. Sama bych se ale ke klasickým dlouhým šatům nepřikláněla. Pokud nejste družička a nevěsta si to tak nepřeje. Velmi elegantní je i kalhotový kostým v pánském stylu v nějaké světlejší barvě, pokud nejste typ na šaty. Já si ale zase říkám, že žena je v šatech nejkrásnější, nejženštější a zase tak často je většina z nás nenosí, tak proč si to aspoň na tak významné události, jako je svatba, neužít.

DOPORUČENÍ

Mějte na paměti, že v outfitu, který zvolíte, budete pravděpodobně celý den (a někteří z nás i celou noc), tak ať se cítíte pohodlně. Já to vždy praktikovala tak, že k šatům se musely hodit nejen jehlové podpatky, ale pak i něco na přezutí. Jedinkrát jsem to podcenila a kolem půlnoci jsem tančila na svatbě kamarádky bosá, protože se to už fakt nedalo. Takže si pište, nezapomenout na náhradní obuv :)

ŠATY S MALIČKOU KLOPNOVKOU Z KOLEKCE NOCTURNE

Dnes jsem se docela rozepsala, takže už teď budu stručná. Maličká klopnovka je roztomilá. Neuvěřitelně. Eleganci jí dodává stříbrné řetízkové ucho a luxusní šperk na přední klopě. Brož je od české značky Preciosa a je ručně vyráběná. Kabelička se zavírá na patentek a dovnitř se vám vejdou přesně ty nezbytnosti, bez kterých žádnou svatbu nepřežijete. Telefon, ať můžete vše dokumentovat. A přední foťák vám nahradí i zrcátko. Kapesníčky, až si budete otírat slzy. Malá pudřenka a miništětec. Rtěnka. A to je vše :)

ŠATY S PSANÍČKEM Z KLASICKÉ KOLEKCE

Měkoučká italská kůže nappa. Stříbrné zdobení. Lehké řetízkové ucho a možnost připnutí dlouhého koženého popruhu. S šaty a botami tvoří krásnou kombinaci tón v tónu.

Jo, měla jsem původně v plánu ještě další outfity, ale už tak je to fakt hrozně dlouhé (kdo dočetl až sem, tak klobouk dolů), takže si je necháme do některého z příštích článků. Třeba - jak se obléct na první rande. To by se mohlo taky hodit :)

Pěkný zbytek dne a budu se zase těšit!

Vaše Lucie

Facebook & Instagram